BÜ Araç Amblemi

2021-2022 Akademik yılında Güney, Kuzey, Hisar, Uçaksavar, Kandilli, Kilyos ve Sarıtepe kampüs otoparklarında mesai saatleri dışında (17:00-24:00 arası) geçerli olmak üzere hazırlanan araç amblemleri satışa sunulmuştur ve dağıtımına başlanacaktır.

2021-2022 Akademik yılına ait amblem ücretleri, Üniversitemiz Yönetim Kurulu'nun 11.08.2021 tarih, 2021/10 sayılı toplantısında alınan karar ile, mezunlar için, araba 360TL, motosiklet 135 TL olarak belirlenmiştir.

1.Mezun araç amblemi almak isteyen mezunlarımızın Mezun Bilgi Sistemi’nde kayıtlı olması ve mezun kartını teslim almış olması gerekmektedir.

2.Başvurular; http://amblem.boun.edu.tr/ adresinden elektronik olarak yapılacak olup, kullanıcı adı ve şifresi, Mezun Bilgi Sistemi’ne giriş yaparken kullanılan alumni e-posta adresi ve şifresidir.

3.Gerekli belgeler (ruhsat, banka dekontu) sisteme .png, .jpg formatında yüklenecektir.

4.Mezunlar, araba ve motosiklet amblemini Mezunlar Ofisi’nden (Güney Kampüs’te, Saatli Bina (ALH), Zemin Kat) şu şekilde temin edebilirler;

i.            Kendileri alabilir.

ii.           mezun@boun.edu.tr e-posta adresine iletecekleri bir yakınları alabilir.

iii.         Genel Sekreterlik’in talimatıyla, araba amblemi kargo ile gönderilmesi kaybolma riski sebebiyle uygun görülmemiştir.

5.Amblem kayıtları oluştururken mezunun dikkat etmesi gereken noktalar;

a) Ruhsatların fotokopileri / fotoğrafları, sisteme yüklenirken plaka ve isim yazan bölümünün görünür ve okunur olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

b) Amblem ücretinin aşağıdaki hesaba yatırıldığına dair banka dekontu (banka dekontundaki yatıran kişi bölümünde mutlaka mezunun kendi ismi ve araç plakası belirtilmeli) sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

c) Başvuru sistemindeki otopark kullanım taahhütnamesini okuduktan sonra, ‘kabul ediyorum’ kutucuğunun işaretlenmesi gerekmektedir.

d) Aracın camının kırılması durumunda, bir dilekçe ile birlikte Genel Sekreterlik makamından onay alınması gerekmektedir. (Eski amblemi mutlaka geri teslim etmesi gerekmektedir.)

e) Amblemin kaybolması durumunda, bir dilekçe ile birlikte Genel Sekreterlik makamından onay alınması gerekmektedir.

f)  Araç yeni satış yapılmış veya alınmış ise, noter satış sözleşmesini sistem üzerinden ibraz edilmesi gerekmektedir.

6.Amblem almak için ibraz edilen belgeler ile alınan amblemin başka bir şahıs veya 3. şahıslarda görülmesi durumunda, Üniversitemiz yasal haklarını kullanacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

 

Boğaziçi Üniversitesi

Mezunlar Ofisi

mezun@boun.edu.tr

0212 359 46 43

 

Banka Hesap Bilgileri:

Garanti Bankası

Şube Adı: Boğaziçi Üniversitesi Şubesi

Hesap Adı: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Hesap No: 6200079

IBAN: TR78 0006 2000 3030 0006 2000 79