EN/TR

Boğaziçi’nin En Sevilenlerine ‘’BUAkşam’’da Ödülleri Sunuldu

ğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu'nun (ÖTK) bu yıl ilk kez düzenlediği "BUAkşam"da Boğaziçi Üniversitesi mensuplarına, Boğaziçili öğrencilerin oylarıyla belirlenmiş olan ödüller sunuldu.
4 Nisan'da Albert Long Hall'de gerçekleştirilen ''BUAkşam''da öğrencisiyle, mezunuyla, akademisyeniyle ve çalışanlarıyla Boğaziçililer bir araya geldi.

Boğaziçili öğrenciler tarafndan Akademisyen Özel Ödülü'ne layık görülen Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, gecede yaptığı konuşmada yolu Boğaziçi'nden geçen her bir öğrenci ve mezunun ayrı ayrı ödüle değer olduğunu belirterek Boğaziçili olmanın ömür boyu sürdüğünü vurguladı.

''BUAkşam''da ödül verilen kategoriler ve ödüle değer bulunan isimler ise şöyle sıralandı:

En Sevilen Mezun Ödülü(müzisyen): Teoman

Mezun Özel Ödülü: Barış Tansever
En Sevilen Akademisyen Ödülü: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nafi Artemel

Akademisyen Özel Ödülü: Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu
En Sevilen Çalışan Ödülü: Hayri Taşkıran

Çalışan Özel Ödülü: Ejder Karahan

ÖTK Özel Ödülü: Deniz Tekin
En Sevilen Kulüp Ödülü: BÜYAK

En Sevilen Spor Takımı Ödülü: Boğaziçi Sultans
En Sevilen Hayvan Dostumuz: Çeyrek Efe
En Sevilen İşletme Ödülü: Çatı Restaurant

En Sevilen ÖTK Projesi: ''Kahvaltı çeşitlerinin arttırılması"

Geceye damgasını ise ünlü rock sanatçısı Teoman vurdu. Müzisyen kategorisinde En Sevilen Mezun olarak seçilen sanatçı, ödülünü Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Gülay Barbarosoğlu'nun elinden aldı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Teoman, ödülünü alırken Boğaziçi'nde ilk kez 1986 yılında Albert Long Hall'de bir rock konseriyle sahneye çıktığını anlattı ve yıllar sonra aynı sahnede ödül almaktan duyduğu mutluluğu öğrencilerle paylaştı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden müzisyen Deniz Tekin, Popapella Pop Korosu ve Can Kuseyri'nin performansları ise geceye renk kattı.

Haber: Kurumsal İletişim Ofisi

Fotoğraflar: Kenan Özcan